Oost-Canada charmeert met een bijzondere mix van bruisende steden, koloniale geschiedenis en indrukwekkende natuur. Tijdens deze 17-daagse fly & drive reis je met je huurwagen van Montréal naar Toronto en ontdek je onderweg onder meer Québec, Tadoussac, Lac Édouard, Ottawa, de streek van de 1000 Islands en de Niagara Falls.
Langs de St. Lawrencerivier wisselen historische steden, uitgestrekte bossen, stille meren en spectaculaire landschappen elkaar af. Een veelzijdige rondreis door het hart van Franstalig en Engelstalig Canada.
Vlucht naar Montréal. Bij aankomst neem je de huurwagen in ontvangst en rijd je naar je hotel in het centrum van Montréal.
Vandaag heb je de tijd om Montréal te ontdekken. De stad ligt op een eiland in de St. Lawrencerivier en telt ongeveer 1,68 miljoen inwoners. Ongeveer een derde van de bevolking spreekt Engels, de overige inwoners Frans.
Naast Franstalige en Engelstalige wijken heeft Montréal onder meer een Chinatown en Italiaanse wijken.
Ook de ondergrondse stad is bijzonder. Dit enorme complex van ondergrondse hallen en tunnels is via verschillende openbare ingangen bereikbaar.
Je rijdt verder langs de St. Lawrencerivier richting Québec. Onderweg passeer je Trois-Rivières, vroeger een belangrijk centrum van de pelzenhandel.
Québec is overwegend Franstalig en ademt nog sterk de sfeer van de Franse koloniale periode.
Het centrum bestaat uit Haute Ville en Basse Ville, van elkaar gescheiden door de ruim 100 meter hoge Cap Diamant. Beide stadsdelen zijn verbonden door verschillende straten, 28 trappen en de Funicular.
Vanuit de kabelbaan heb je een mooi uitzicht over Basse Ville en de St. Lawrencerivier.
Voor je Québec verlaat, kan je de Citadel of het Parlement bezoeken.
Daarna rijd je via Île d’Orléans en de waterval Chute Montmorency naar Baie-Sainte-Catherine. Hier neem je de ferry naar Tadoussac.
Een bezoek aan het Centre d’interprétation des mammifères marins (CIMM), een museum gewijd aan walvissen, behoort er tot de mogelijkheden.
In de voormiddag kan je deelnemen aan een whalewatching. Tijdens een tocht van ongeveer drie uur ga je per boot of zodiac op zoek naar walvissen.
Daarna rijd je via een rustige weg door de bossen en langs de ongeveer 170 kilometer lange Saguenay Fjord naar La Baie.
Ter plaatse kan je tijdens een wandeling genieten van de omliggende natuur.
In de voormiddag bezoek je het heropgebouwde spookstadje Val-Jalbert. Hier ontdek je hoe het leven er aan het begin van de 20e eeuw uitzag, toen de papier- en houtindustrie de streek domineerden.
Daarna reis je verder naar Lac Édouard. Je verblijft er in een oud jachthuis midden in de bossen. De accommodatie is niet bereikbaar met de wagen en je wordt er per boot naartoe gebracht.
Een volledige dag om van de rust en natuur rond Lac Édouard te genieten.
Er zijn verschillende activiteiten mogelijk voor jong en oud, al dan niet onder begeleiding:
De rit naar Saint-Alexis-des-Monts voert je dwars door de natuur van de Mauricie, langs uitgestrekte bossen en meren.
Eenmaal aangekomen kan je genieten van de rust en de vele meren in de omgeving.
Vandaag staat volledig in het teken van natuur en ontspanning. Je kan gebruikmaken van de verschillende activiteiten die het hotel aanbiedt.
Mogelijkheden zijn onder meer:
Het hotel biedt ook mogelijkheden voor bear- en beaverwatching.
Vandaag rijd je verder naar Ottawa. Indien gewenst kan je de route via Mont Tremblant laten verlopen.
In Ottawa kan je een wandeling maken langs het Parliament Building, het Fairmont Hotel Château Laurier en de Ottawa Locks, een kanaal met acht sluizen achter elkaar.
In de voormiddag kan je Ottawa verder ontdekken.
Daarna rijd je langs de St. Lawrencerivier verder naar Kingston, gelegen in de omgeving van de 1000 Islands.
Je kan er een cruise maken tussen de verschillende eilandjes en een bezoek brengen aan Boldt Castle, een kasteel met 120 kamers dat werd gebouwd door de familie Waldorf.
Je rijdt via Toronto, langs Lake Ontario en de wijngaarden, verder naar Niagara Falls.
Ter plaatse kan je een boottocht maken tot bij de watervallen. Ook ’s avonds kan je door de sfeervolle omgeving wandelen.
In de voormiddag heb je nog tijd om Niagara Falls verder te ontdekken.
Daarna rijd je terug naar Toronto, de grootste stad van Canada en het financiële en economische centrum van het land.
Vandaag heb je een volledige dag om Toronto te ontdekken.
Je kan onder meer de CN Tower en het Rogers Center bezoeken en een wandeling maken in het ondergrondse Eaton Center.
Je kan Toronto in de voormiddag nog verder ontdekken.
Na de lunch rijd je naar de luchthaven, waar je de huurwagen inlevert. Daarna volgt de terugvlucht naar Brussel.
Aankomst in Brussel en einde van de rondreis.
Wat deze fly & drive aantrekkelijk maakt, is de combinatie van vrijheid en afwisseling. Je ontdekt bruisende steden zoals Montréal, Québec, Ottawa en Toronto, maar hebt onderweg ook uitgebreid tijd voor de natuur rond Tadoussac, Lac Édouard en Saint-Alexis-des-Monts.
De laatste dagen brengen je via de 1000 Islands naar de Niagara Falls en uiteindelijk Toronto. Zo combineer je tijdens één rondreis verschillende gezichten van Oost-Canada.
Wil je Oost-Canada met een huurwagen ontdekken? Contacteer Frank Devos Reizen voor meer informatie over deze 17-daagse rondreis en de mogelijkheid om Mont Tremblant aan het programma toe te voegen.
Interesse?
We sturen je graag meer informatie
Prijs op aanvraag
De eventuele vermelde prijzen en data zijn geldig op het moment van publicatie, maar kunnen wijzigen. Contacteer ons voor het meest actuele aanbod.
Interesse? We sturen je graag meer informatie
Prijs op aanvraag
De eventuele vermelde prijzen en data zijn geldig op het moment van publicatie, maar kunnen wijzigen. Contacteer ons voor het meest actuele aanbod. We staan klaar om je te helpen!
De eventuele vermelde prijzen en data zijn geldig op het moment van publicatie, maar kunnen wijzigen. Contacteer ons voor het meest actuele aanbod. We staan klaar om je te helpen!